Meie loodus

Naturalliance võrgustikku haldab Rahvusvaheline Looduskaitse Liit (IUCN), mille eesmärk on aidata teil hästi elada. Selle eesmärgi saavutamiseks peate tegema loodusmaailma hüvesid ja riske puudutavates küsimustes soodsaid otsuseid nii enda kui ka kogukonna jaoks. IUCN koondab teadmisi 1400 organisatsioonist, sealhulgas 90 valitsuselt ja 24 000 eksperdilt, et pakkuda loodusmaailmaga seotud otsuste tegemiseks kõige paremaid teadmisi.

 
Suhtu COVID-19-sse hoolikalt
26 jaan 2023

Mõtle hoolikalt COVID-19 lähtuvatele ohtudele, mis ähvardavad sind ja loodust. Kasuta ainult usaldusväärsete organisatsioonide nõuandeid selle kohta, kuidas sina ja sinu  kogukond saaksid seda haigust ära tunda ja vältida. Viirus jääb ellu niiskes õhus ja nakatab meid suu, nina ja silmade kaudu. Seetõttu on oluline nõuanne:

• hoia teistega inimestega 2 m vahemaad – väldi nende poolt välja hingatavat õhku;

• rahvarohkes kohas, eriti kinnises ruumis, kanna maski;

• reisimisel järgi kehtestatud reegleid ja lase end võimalusel vaktsineerida.

Ka tulevaste pandeemiatega võitlemiseks arendatavad meetmed peavad arvestama teadmisi ja tuginema parimale teadusele. Uute seaduste väljatöötamisel tuleb arvestada, et need ei tohi kahjustada maapiirkondade elatusvahendeid ja loodust.

 
ÜRO saab 75-aastaseks. Palju õnne!
13 aug 2020

Kõik on kutsutud osalema ÜRO uuringus! Bioloogilise mitmekesisuse, looduskaitse ja säästva kasutamise eriteadmistega ÜRO vaatleja on Maailma Looduskaitseliit IUCN, lisaks külastage ka meie Naturalliance veebisaiti. Igal saidil saate valida oma keele paremast ülanurgast.

 

 
Suhtu COVID-19-sse hoolikalt
22 mai 2020

Mõtle hoolikalt COVID-19 lähtuvatele ohtudele, mis ähvardavad sind ja loodust. Kasuta ainult usaldusväärsete organisatsioonide nõuandeid selle kohta, kuidas sina ja sinu  kogukond saaksid seda haigust ära tunda ja vältida. Viirus jääb ellu niiskes õhus ja nakatab meid suu, nina ja silmade kaudu. Seetõttu mõned olulised soovitused:

• hoia teistega inimestega 2 m vahemaad ja väldi nende poolt välja hingatavat õhku;

• rahvarohkes kohas, eriti kinnises ruumis, kanna maski;

• reisimisel järgi kehtestatud reegleid ja lase end võimalusel vaktsineerida.

Ka tulevaste pandeemiatega võitlemiseks arendatavad meetmed peavad arvestama teadmisi ja tuginema parimale teadusele. Uute seaduste väljatöötamisel tuleb arvestada, et need ei tohi kahjustada maapiirkondade elatusvahendeid ja loodust.

 

Me elame inimese poolt tugevalt mõjutatud maailmas, kuid see pole alati nii olnud. Kaasaegsed inimesed arenesid kümnete aastatuhandete jooksul küttide-korilaste väikeste rühmadena. Meie esivanemad pidasid jahti, püüdsid kalu ja kogusid taimseid saadusi enne, kui nad õppisid taimi kasvatama ja loomi kodustama. See kujundas meie liigi arenemise viisil, mida me alles hakkame mõistma.

 

Koopamaalingud näitavad, et austus teiste loomade suhtes on alati olnud tähtis. Jahipidamise tõttu loodi esimesed looduskaitsealad ja kalastajad korraldavad jõgede taastamist. Meie esimestele loomakaitsega tegelevatele organisatsioonidele panid aluse inimesed, kellel oli arenenud empaatia loomade suhtes.

 

Tänapäeval kalduvad inimesed looduse üle domineerima ja sageli kahjustavad seda. Ometi me kõik sõltume loodusest, et oleks õhku hingamiseks, puhast vett ja sobivaid ilmastikutingimusi saagi kasvatamiseks. Paljud meist on terved seetõttu, et taastuvad looduses. Me kõik peaksime õppima kuidas loodust hästi hallata, eriti selles osas, mis puudutab COVID-19  ja elusloodusega kauplemist. Kui naudite toitu loodusest või armastate elusloodust vaadela, siis saate ka kaasa aidata nende ressursside säilitamisel.

 

 

Jahimehed ja looduse vaatlejad ei tee alati koostööd, kuid nad peavad seda tegema. Konfliktid suunavad tähelepanu kõrvale kõiki mõjutavatelt ohtudelt, näiteks kliimamuutustelt. Taastuvate loodusvarade kasutamine ei erine tehistingimustes kasvatatud toodete kasutamisest, kuid looduskaitse aspektist on säästlikkus oluline. Jahindus, talupidamine ja teisedki loodusvarade kasutamisviisid võivad olla lahendused looduskaitse jaoks ja globaalse soojenemise ohtude vältimiseks.Peame koos keskenduma neile lahendustele, mis põhinevad nii uusi elatisvahendeid looval tehnoloogial kui ka elusloodusel endal.