Meie loodus

Naturalliance võrgustikku haldab Rahvusvaheline Looduskaitse Liit (IUCN), mille eesmärk on aidata teil hästi elada. Selle eesmärgi saavutamiseks peate tegema loodusmaailma hüvesid ja riske puudutavates küsimustes soodsaid otsuseid nii enda kui ka kogukonna jaoks. IUCN koondab teadmisi 1400 organisatsioonist, sealhulgas 90 valitsuselt ja 24 000 eksperdilt, et pakkuda loodusmaailmaga seotud otsuste tegemiseks kõige paremaid teadmisi.

 
ÜRO saab 75-aastaseks. Palju õnne!
13 aug 2020

Kõik on kutsutud osalema ÜRO uuringus! Bioloogilise mitmekesisuse, looduskaitse ja säästva kasutamise eriteadmistega ÜRO vaatleja on Maailma Looduskaitseliit IUCN, lisaks külastage ka meie Naturalliance veebisaiti. Igal saidil saate valida oma keele paremast ülanurgast.

 

 
Suhtu COVID-19-sse hoolikalt ja ettevaatusega
22 mai 2020

Palun mõelge hoolikalt läbi COVID-19 -st tulenevad ohud teile endale ja elusloodusele. Kasutage ainult usaldusväärsete organisatsioonide nõuandeid selle kohta, kuidas teie ja teie kogukond suudaksite seda haigust ära tunda ja vältida. Kõikjal arvestage, et maapiirkondades on inimestel erinevad vajadused. Viirus jääb ellu niiskes õhus ja nakatab meid suu, nina ja silmade kaudu.Seep tapab selle.Seetõttu on siin mõned olulised nõuanded:

  • hoia teiste inimestega 2m distantsi - väldi õhku, mille nemad on välja hinganud;
  • järgi reisimisel kehtestatud reegleid ja kanna võimalusel maski; 
  • desinfitseeri pindu, mida teised inimesed on puudutanud, samuti asju, mida oled ostnud;
  • pese käsi sageli seebiga 20 sekundi vältel, eriti enne, kui puudutad oma suud, nina, silmi või toitu. 

 

Tulevaste pandeemiate vastu kehtestatavad meetmed tuleb arukalt välja töötada, tuginedes parimatele teadussaavutustele.Uute seadustega tuleks vältida maapiirkondade elatusvahendite ja looduskaitse kahjustamist.

 

Me elame inimese poolt tugevalt mõjutatud maailmas, kuid see pole alati nii olnud. Kaasaegsed inimesed arenesid kümnete aastatuhandete jooksul küttide-korilaste väikeste rühmadena. Meie esivanemad pidasid jahti, püüdsid kalu ja kogusid taimseid saadusi enne, kui nad õppisid taimi kasvatama ja loomi kodustama. See kujundas meie liigi arenemise viisil, mida me alles hakkame mõistma.

 

Koopamaalingud näitavad, et austus teiste loomade suhtes on alati olnud tähtis. Jahipidamise tõttu loodi esimesed looduskaitsealad ja kalastajad korraldavad jõgede taastamist. Meie esimestele loomakaitsega tegelevatele organisatsioonidele panid aluse inimesed, kellel oli arenenud empaatia loomade suhtes.

 

Tänapäeval kalduvad inimesed looduse üle domineerima ja sageli kahjustavad seda. Ometi me kõik sõltume loodusest, et oleks õhku hingamiseks, puhast vett ja sobivaid ilmastikutingimusi saagi kasvatamiseks. Paljud meist on terved seetõttu, et taastuvad looduses. Me kõik peaksime õppima kuidas loodust hästi hallata, eriti selles osas, mis puudutab COVID-19  ja elusloodusega kauplemist. Kui naudite toitu loodusest või armastate elusloodust vaadela, siis saate ka kaasa aidata nende ressursside säilitamisel.

 

 

Jahimehed ja looduse vaatlejad ei tee alati koostööd, kuid nad peavad seda tegema. Konfliktid suunavad tähelepanu kõrvale kõiki mõjutavatelt ohtudelt, näiteks kliimamuutustelt. Taastuvate loodusvarade kasutamine ei erine tehistingimustes kasvatatud toodete kasutamisest, kuid looduskaitse aspektist on säästlikkus oluline. Jahindus, talupidamine ja teisedki loodusvarade kasutamisviisid võivad olla lahendused looduskaitse jaoks ja globaalse soojenemise ohtude vältimiseks.Peame koos keskenduma neile lahendustele, mis põhinevad nii uusi elatisvahendeid looval tehnoloogial kui ka elusloodusel endal.